Manželství je dohoda dvou lidí, kteří si slíbí lásku do konce života. Tento pár se následně snaží žít v harmonii, respektuje se, miluje a nepodvádí. Z tohoto svazku obvykle vzniknou děti. Ovšem jaké výhody z toho svazku plynou? Jsou vůbec nějaké, nebo z toho pro nás vyplývají jen povinnosti a nepříjemnosti?

novomanželé v teniskách

V dnešní době se mnoho mladých lidí rozhodne žít takzvaně jen na psí knížku, neboli bez svatby, jako druh a družka. Jedná se o fenomén posledních let. Dříve bylo zvykem, že každý pár, který spolu žije, je v manželském svazku. Ovšem v poslední době, jakoby mladé páry zapomněly na všechny ty výhody, které jim manželský život přináší, věřte, že výhod je opravdu mnoho.

1.       Sdělování zdravotní ho stavu

Jednou z největších výhod manželského života je sdělování zdravotního stavu vašeho protějšku od doktorů. Pokud váš partner bude hospitalizován, máte ze zákona právo na informace ohledně jeho zdravotního stavu. Pokud byste v manželském svazku nebyli, s největší pravděpodobností byste se od doktorů nic nového nedozvěděli a věřte, že ve vypjatých situacích se tyto informace opravdu hodí.
ruce novomanželů

2.       Stejné příjmení

Jste oficiálně jeden tým! Není nic hezčího, než když má celá rodina stejné příjmení. Vy, váš partner i vaše děti. Budete opravdová rodina (a každý to pozná již na první pohled)!

3.       Finanční zvýhodnění

Jako manželský pár můžete získat hned několik finančních výhod. Pokud přemýšlíte nad koupí nového domu, i zde vám manželství pomůže. Můžete totiž dostat podstatně výhodnější úvěr. Nápodobně je tomu se všemi ostatními půjčkami.

4.       Peníze

Co si budeme povídat, jednou z největších výhod jsou peníze. Pokud váš protějšek vydělává více peněz, máte zaručený bezstarostný život. Nehledě na to, že kdyby váš vztah přece jen nevyšel, něco z vlastnictví bohatého manžela, kápne do klína pravděpodobně i vám.