Už od pradávna je lidstvo fascinováno tajemnem. Magie, kouzla a nevysvětlené jevy byly a dodnes jsou hojně vyhledávanými tématy a mrazivý pocit v zátylku, když jsme svědky něčeho, čemu nerozumíme je až nadpřirozený. Mikromagie je jednou z oblastí, které jsou hojně vyhledávány. Pochopitelně, v dnešní době, opřené vědou, jsou probádané a logicky vysvětleny prakticky všechny oblasti života. Přesto, opravdu víme vše? Ne, nebojte, nebudu teď vyvolávat duchy a popisovat všelijaké seance.

kouzla, čáry

Mikromagie je umění. Umění v tom pravém slova smyslu. Zručnost, obratnost, notná dávka herectví a kontakt s obecenstvem, jsou základními kameny tohoto oboru. A pokud je prováděna s profesionálním zápalem, nejednou se může dostavit zážitek, víše popsaný. Kousky předváděné doslova pár centimetrů před udiveným publikem, iluze, kterým ještě dlouho po představení se pokoušíme jim přijít na kloub. Obohacení firemní večírku, společenských akcí, svateb, nebo narozenin mikromagií, je určitě tou nejlepší volbou. Nic nespojí obecenstvo více, než kouzelníkova věta „teď potřebuji dobrovolníka z publika“. V tu chvíli, většinou, se všichni v hledišti stávají neviditelnými. No není třeba právě to, úžasné kouzlo?

kouzlo mokromagie

A představení pro dětské, naprosto vděčné publikum je zážitek i pro dospělé. Není nic krásnějšího než vidět užaslé dětské tvářičky, sledující pro ně zcela nový, nepochopitelných svět kouzel a čar, kterého se mohou doslova dotknout. Jedním takovým tajemným profesionálem je bezpochyby Martin. Dlouholetá zkušenost a um tohoto umělce je úžasná a hlavně nadšení je až nakažlivá. Přece jen si položím jednu otázku, opravdu se jedná jen o zručnost, iluzi a um při předvádějí jeho mikromagie? Opravdu se dají logicky vysvětlit všechny jeho kousky? No, zkuste se sami přesvědčit a sami se podívej, zda-li byste se to zvládli naučit.