Egypt je oblíbenou turistickou destinací. Tento stát severní Afriky nabízí turistům velké množství zajímavých míst. Zajímavý je také tím, že zde byl objeven papír a vynalezen kalendář. Hlavním městem Egypta je Káhira se svou přezdívkou Matka světa. Město Gíza je známé, především, díky pyramidám, které se zde nachází. Patří mezi ně Velká sfinga, která je největší sochou vytesanou z jednoho kusu kamene. Největší pyramidou je však Cheopsova pyramida, která sloužila jako hrobka panovníka Chufna ze 4. dynastie. Tyto pyramidy jsou součástí Gízské metropole a jsou jedním ze Sedmi divů světa. 

Pyramidy

Přístavní město Alexandrie je známé hlavně díky svému zakladateli, po němž je pojmenováno, Alexandru Velikém. Théby bylo starověké egyptské město. Nyní je zde lokalita s mnoha archeologickými památkami. Mezi ně patří chrám Údolí králů, jenž býval pohřebištěm faraonů. Ve městě Luxor se nachází chrámový komplex se šesti velkými chrámy. Známý je třeba velký chrám faraona Ramessese II. nebo Luxorský chrám postavený z pískovce. Vápencovou sochu Ramessese II. můžeme spatřit ve městě Memphis. Nejstarší egyptskou pyramidou je Džoserova pyramida. Tuto vápencovou pyramidu nechal vystavět panovník Džoserova. Egyptská královna Hatšepsut vládnoucí mezi roky 1479 – 1458 př.n.l., dcera Thutmose I., nechala vystavět Chrám Džeser-Džeseru v Dér el- Bahrí. Největším turistickým městem v Egyptě je Hurghada u Rudého moře. Oblíbená je díky dlouhým písčitým plážím a nádherným korálovým útesům. Nachází se zde i obří akvárium s velkým množstvím zvířat. 

Palmy

V letovisku Makadi Bay je krásné delfinárium s možností zaplavat si s delfíny. Nebo je možnost vyrazit na útes delfínů v Sataye a zaplavat si s delfíny bezplatně. V Egyptě se rozprostírá největší poušť na světě, Sahara. Rozkládá se přes území 10 států. Turisticky hojně navštěvovaná je i biblická hora Sinaj.