Už jste se někdy setkali s pojem Mindfulness? Jedná se o schopnost žít v přítomném okamžiku. Pojďme se podívat na to co tento pojem obsahuje. Určitě jste někdy slyšeli takové pořekadlo, ve kterém se říká, že život není tak dlouhý na to, abychom se zaobírali zbytečnostmi a žili minulostí. Tedy nám to říká, že je potřeba žít přítomností a neohlížet se do minulosti, která stejně nelze změnit. Oproti budoucnost je něco, co ještě můžeme některými svými činy změnit a nebo nasměrovat tam, kde bychom jsme si přáli. Díky ověřené technice Mindfulness, kterou testovali i vědci budete žít ve zmíněné přítomnosti. Díky tomu Vám bude i lépe pracovat mozek a vy si budete více pamatovat a celkově se zbavíte stresu a přestanete být roztržití. 

bilance

Jak na techniku Mindfulness?

Pokud si představujete, že budete někde sedět v tureckém sedě hodiny a hodiny, budete mít spojené prsty a dělat u toho hmmmm, tak jste na velkém omylu. Určitě si tuto techniku zamilujete. A jak na ní? K této technice Vám stačí vnímat. A to vnímat nejen chůzi, ale také pociťovat chutě při jídle, vnímat to, jak dýcháte a v jakém intervalu nebo třeba pokud milujete hudbu její rytmus. Prostě se zaměříte na úplně obyčejné věci Vašeho běžného života. Všechno toto můžete podpořit menším cvičením, které Vám zabere maximálně 10 minut času, ale samozřejmě se mu můžete věnovat mnohem déle.

mindfulness

Prostě tak dlouho dokud je Vám to příjemné. Nejprve si najdete klidné místo, kde Vás nebudou rušit jiné rušivé elementy jako například křik dětí, zvuk aut a podobně. Na tomto místě si sedněte nebo lehněte a pomalu začněte vnímat svůj dech. A to jak nádechy, tak i výdechy. Dýchání by mělo být pomalé a kontrolované. Někdy se může stát, a to hlavně začátečníkům, že se tak to ztratí ve svých myšlenkách. Nic se, ale neděje a opět se vraťte k vnímání dechu. Na konci tohoto cvičení byste se měli cítit uvolněnější a cítit přítomnost všeho.