1.       Zeptejte se známých, kam chodí do second handů
 
Pokud víte, že vaši přátelé rádi nakupují v sekáčích, zeptejte se jich, kam zajít.  Určitě vám dají dobré rady, kde sehnat neotřelé kousky do vašeho šatníku. Není totiž sekáč jako sekáč. V některých nakoupíte úžasné outfity a v jiných mají akorát hadry, které byste si nepořídili ani „na doma“.

strakaté košile
 
2.       Vyhraďte si na nákupy dostatek času
 
Čas a trpělivost hrají během nákupů v těchto obchodech prim. Nemůžete očekávat, že přijdete, popadnete první kousek oblečení, který uvidíte, a poběžíte k pokladně.  Obchody s oblečením z druhé ruky jsou „hrabárny“. Na to, abyste objevili skutečný poklad, potřebujete více času než v „běžném“ obchodě. Stojí to ovšem za to, můžete narazit na značkový kousek ještě s visačkou za zlomek původní ceny.
 
3.       Vyčkejte na slevy
                     Zboží se většinou těsně před tím, než má přijít nová kolekce, prodává za opravdu nízké ceny. Já už takto ulovila několik opravdu hezkých kousků za 10 korun. Nová kolekce má výhodu, že je ještě neprobraná, je tudíž větší šance, že objevíte něco opravdu pěkného.
 
4.       Berte nákupy v second handech jako zábavu
 
Mnohokrát se může stát, že odejdete s prázdnou. Někdy mají malý výběr, jindy se vám zrovna netrefí do velikosti. To vůbec nevadí! Určitě budete mít štěstí příště.
 
5.       Nákupy v sekáči nejsou ostuda
Mnoho lidí se domnívá, že sekáče jsou pouze pro nemajetné, kteří nemají prostředky na nové oblečení. Není tomu tak. Navíc kromě peněženky ušetříte i životní prostředí, které textilní průmysl velmi zatěžuje.
 
 dívka se třemi taštičkami
 
 
6.       Nechoďte do sekáče s jasnou představou toho, co si chcete odnést
Pokud přijdete s tím, že si chcete pořídit černé koktejlové šaty, budete odcházet zklamaní. Šance, že narazíte na to, co si přejete pořídit, je opravdu malá. Vždycky byste se ale měli držet svého stylu, jinak se vám budou doma kupit věci, které byly sice levné, ale nevynosíte je, jelikož se v nich necítíte dobře.
 
7.       Zboží si před nákupech pečlivě prohlédněte
 
Zboží na sobě může mít vady, které nejsou na první pohled vidět, proto si jej před koupí pořádně prohlédněte. Ušetříte si tak zklamání, navíc většina second handů neuznává reklamace.