Udělat si menší zastřešení na terase, nebo přímo na zahradě, nemůže ničemu vadit. Právě naopak. Můžete si tak užívat venkovní pohody třeba i v dešti.

Střecha na zahradu

Asi každý, kdo má zahradu, má s tímto zeleným koutkem své vlastní plány. Někdo chce dvorek u domku předělat na pláně s ovocem a zeleninou, jiný dává přednost okrasným rostlinám. Rodiče mohou dětem na zahradě udělat alespoň provizorní hřiště, a tím se jich jedním šmahem zbavit a zároveň jim zajistit nějakou tu venkovní aktivitu. Většina lidí však zahradu používá k více účelům. Nikde přeci není řečeno, že se dá využívat jen a pouze k jedné věci. Klidně můžete pěstovat vitamíny, zavěsit na stromě houpačku a ještě si udělat třeba příjemné posezení pro sebe a pro přátele.

Oblouk pergoly

Takovéto posezení se dá udělat docela snadno a hlavně levně. Dokonce kvůli tomu nebudete muset kupovat žádný nový nábytek. Bohatě postačí trochu prohledat internet a vhodný nábytek z druhé ruky najdete vcelku jednoduše. Nábytek by sám o sobě ale stačit neměl. Uvědomte si, že může kdykoliv začít pršet. A ani paprsky letního slunce nepatří zrovna mezi milodary. Z toho důvodu je dobré sehnat ještě nějaký druh zastřešení.

Ideální volba

Pokud to budete chtít vyřešit šmahem, kupte prostě jeden nebo dva velké slunečníky. Problém ale je, že fungují pouze proti slunečním paprskům, ovšem déšť obvykle nezastaví. Je tedy mnohem prozíravější odložit slunečníky na druhou kolej a podívat se po něčem perspektivnějším, třeba po některé z moderních pergol Pergoly-trutnov. Jedná se o vcelku levnou, ale vysoce účelnou konstrukci. I základní typ s plnou střechou vás dokáže ochránit před všemi nešvary, které přicházejí z nebe.

Zahradní zastřešení

Složení není složité

Pokud budete chtít ušetřit, vyberte si některou ze stavebnicových verzí. Jsou mnohem levnější, ale musíte si je složit sami. Nebojte se, není to nic hrozného. Vždy je přiložen podrobný návod, podle kterého byste to měli bez potíží během jednoho víkendu zvládnout. Většinou není potřeba ani příliš mnoho nářadí. Obvykle bohatě postačí plochý a křížový šroubovák. Vhodné ale je poprosit někoho dalšího, aby vám s montáží pomohl. Přeci jen, pergoly nejsou úplně maličké a něco váží.