Skákání je prima. Je zábavné, a hlavně se při něm hubne. Chcete-li zhubnout do plavek nebo si udržet svou stávající dobrou váhu, můžete toho docílit takto.

Skákáním se opravdu hubne

Člověk je stvořen k pohybu a když většinu dne jen sedí, je jasné, že se s jeho tělem začne dít něco nepříjemného. Tím nepříjemným je tloustnutí, což se nezdá jako kdovíjak krutý trest, ale tloušťka, notabene obezita nejsou jen estetické nešvary, které nás s trochou snahy nemusí vůbec trápit. Právě naopak, hlavně lidé, kteří mají desítky kilogramů nadváhu na tom nejsou po zdravotní stránce moc dobře. Nadměrné množství tuku plovoucí v organismu totiž může vyvolat řadu chronických nemocí, kterých se zbavit není tak snadné, jak by si někdo možná myslel.

Děvče skáče

V takových případech je nezbytné navrhnout i vhodnou redukční dietu. To by měl ale udělat specialista, ideálně lékař, který se touto problematikou zabývá. V opačném případě může dieta ještě více poškodit namáhaný organismus. Co je však také potřeba, to je pohyb. A to pohyb správný. To je kupříkladu jezdění na kole, běhání po parku, případně na in-line bruslích. Stále populárnější je mezi lidmi i skákání na trampolíně 305 Goodjump.

Kila jdou dolů

I když se může skákání někomu jevit jako pohyb, při kterém se příliš váha zredukovat nedá, je to přesně naopak. Během skákání člověk zapojuje široké spektrum svalových struktur, díky čemuž se namáhá velká část těla, hlavně ta spodní. To má právě za následek efektivnější hubnutí. Navíc používání trampolíny není pouze efektivní, ale rovněž i docela zábavné. Není bez zajímavosti, že právě tento cvičební nástroj je u dětí tak oblíbený. Jedná se o zábavné sportování, které jen tak neomrzí. A to tady jde především.

Hromadné skákání

Snižte riziko

Stejně jako jiné druhy sportů, tak i skákání na trampolíně může být za jistých okolností i nebezpečné. Toto nebezpečí se nikdy nedá zcela eliminovat, ale dá se alespoň snížit na přijatelné minimum. To znamená, že by člověk během skákání měl dávat pozor na každý svůj pohyb. To samo o sobě nestačí. Je dobré se pojistit i vhodný protektivními prvky typu ochranná síť na trampolínu, případně kryty na pružiny.