Časy se změnily a symbolem luxusního bydlení již nejsou rozlehlé vily s několika patry. Naopak potřebám moderního člověka, případně i celé rodiny, vyhovuje malý dům skvěle.

Třeba tím, že úklid a údržba malého prostoru zabere zlomek času proti rozlehlému domu.

pohodlný domov

Minimalismus v bydlení je pojem, který je v posledních letech skloňovaný ze všech stran a není divu, protože mnoho problémů, především psychického rázu, který trápí současnou generaci, vychází z celkové přehlcenosti. Pod ní si představme nejen množství informací, kterému jsme denně vystaveni, ale právě i množství materiálních věcí, které nás obklopují. Hromady levného oblečení z řetězců, bytové dekorace pro každý svátek a sezónu, kosmetické produkty (speciální výrobek na každý jeden neduh), vychytávky do kuchyně, které nám mají usnadnit přípravu pokrmů, či nepřeberné množství hraček pro děti, které pořizujeme s vidinou, že tak pro jejich podnětný vývoj děláme maximum… Lidé, kteří cestu minimalismu nastoupili, si tento problém uvědomili a začali ho řešit – třeba právě pořízením malého bytu nebo domku. Když totiž nemáte dostatečné úložné prostory, tak zkrátka nic přebytečného hromadit nemůžete.

Mobilní dřevostavby celoroční zateplené jsou skvělým řešením třeba pro jednotlivce, kteří si chtějí dopřát ten luxus bydlení v domě se zahradou, ale ve větším domě by se cítili ztraceni. Dřevostavby mají schopnost se citlivě propojit se svým okolím a jejich majitelé se tak mnohdy cítí jako na dovolené – až na to, že z této “chaty” se nemusí vracet zpět do ruchu městských sídlišť.

dřevo jako stavební materiál

Jednou z mnoha výhod těchto typů domů je rychlost instalace na pozemek, kdy vám přivezou hotový modul a jeřáb ho osadí na připravené patky. Stejným způsobem by probíhala i demontáž, pokud se po čase rozhodnete, že tento styl bydlení není pro vás. Moderní dřevostavby mají skvělé energetické vlastnosti a dlouhou životnost, takže patří mezi investice, kterých není třeba se obávat. A jejich pořízení vás nemusí zadlužit na dlouhé roky jako projekty kladśických domů.