Volba dovolené je na každém z nás. Záleží tedy na našich potřebách, očekáváních, na naší povaze, ale také na tom, co si můžeme dovolit. Nad čím se tedy zamyslet?

Odpočinek a zábava

Toužíte-li po dovolené, která bude ve znamení odpočinku a krásy, ideální volbou bude vyrazit k moři, kde můžete trávit celé dny opalováním na pláži, a večery pak užíváním si večírků, popíjením dobrých nápojů, a ochutnáváním místní kuchyně. Pro takové případy jsou oblíbenými destinacemi Egypt, Tunis, Chorvatsko, či například Turecko.

pláž a moře

Turistika

Pokud dáváte přednost krásné krajině, procházkám v přírodě, a poznávání nových, kouzelných míst, velmi populární volbou bude například Slovinsko, které je proslulé nádhernou a čistou přírodou.

Poznávání 

V případě, že chcete poznávat nové kultury, zkoušet nové věci, a zažít nové zážitky, bude nejlepší zvolit některý z poznávacích zájezdů, které se nezaměřují pouze na jednu zemi, ale na cestování ve větší oblasti.

žena na mole

Bez stravy, polopenze, či all inclusive?

Hodláte si zaplatit all inclusive, nebo si raději stravu přivezete z domu, případně pořídíte na místě? To také záleží na vás. V případě all inclusive se vám dostane obvykle velmi dobré a neomezené stravy a pitného režimu, vyzkoušíte nová jídla, a nemusíte se dál už o občerstvení starat. Pokud však nehodláte zůstávat v hotelu déle, než po nezbytně nutnou dobu, nejspíš se vám to nevyplatí, a můžete si tak zvolit levnější pobyt.

Doprava

Do některých zemí se nedostanete jinak, než letadlem, u jiných máte možnost volby. Cesta letadlem je samozřejmě nejrychlejší, nepočítáte-li čekání na letišti, a možná také cestu na letiště, nemáte-li v blízkosti žádné větší. Cesta autobusem obvykle bývá nenáročná, nemusíte se o nic starat, a realitní kanceláře nabízejí často více míst nástupu. Můžete také zvolit vlastní dopravu, tedy jet automobilem, či karavanem, avšak při dnešních cenách benzinu se to nejspíš nevyplatí.