Sociální síť YouTube patří k nejpopulárnějším. Objevují se na ní příspěvky mnohdy velmi zajímavé, poučné a inspirativní. Tentokrát nemáme na mysli naivní selfie nasnímaná z mobilního telefonu, která spíše budí na tváři rozpačité reakce, chceme vás upozornit, že na YouTube objevíte i neuvěřitelné záběry z dronů podél říčních toků. Drony se mohou pohybovat i těsně nad hladinou a přesně vám zmapují prostor, který se hodí zejména vodákům, co plánují vodácké akce.

vodáci na řece

Lužnice, Sázava, Berounka, Vltava, Ohře, Otava – těchto šest českých řek patří k nejatraktivnějším a právě do těchto míst také směřuje nejvíce vodáků. Mezi nimi kraluje Vltava, kde také prosperuje nejvíce půjčoven lodí a vodáckého vybavení. Chcete-li vodní toky mezi sebou porovnat, umožní vám to právě záběry z dronů, provedou vás nejkrásnějšími úseky i těmi záludnými, například okolím nesjízdných válcových jezů, kde byste měli být opatrní a nepočínat si tak, jako utonulí nešťastníci před vámi. Drony vám také mohou naznačit, jak to vypadá ve vodáckých kempech, a jaké jsou tam možnosti, co se týče volné plochy pro stanování.

kanál YouTube

Videa si raději stahujte

Objevíte-li nějaké zajímavé video na sociálních sítích, a nemusí to být zrovna záběr z dronu, stáhněte si jej a uložte k sobě na počítač nebo na nějaké externí médium, např. na externí disk. Jde totiž o to, že vlastníci příspěvků mají plné právo jakýkoli příspěvek kdykoli odstranit. Mohou je k tomu vést různé důvody, ale podstatné je, že nemáte nikdy a nikde jistotu, že vámi nalezené video na síti bude ještě za pár hodin. Když se někdo rozhodne jej smazat, prostě jej smaže a vy máte smůlu.

Stahování videí je naštěstí snadné, provádí se skrze speciální software YouTube video downloader a podstatné je, že stažení je zdarma. Nemusíte se kvůli tomu stát členy placených účtů Premium.