1) vděčnost

V klidu si sedněte a připomeňte si za co jste vděčná. Ano, šéf vás sice pro tentokrát nepochválil, ale na druhou stranu máte práci, která je jinak fajn a baví vás. Děti ulehly s chřipkou, ale jinak je žádný závažný zdravotní problém netrápí. Máte kde bydlet, co jíst a z vodovodu vám teče pitná voda. Uvědomte si, že každý člověk na planetě toto zdaleka nemá.

žena

2) dobré jídlo a pití

Nakrmte hladový žaludek svoji oblíbenou pochoutkou. Ve stresu máme tendenci sáhnout po nezdravých a tučných potravinách, ale otočte to a dopřejte si zdravou, oblíbenou pochoutku. A víte co? Pro dnešek nevařte, ale objednejte si ji. Co takové avokádové sushi? Sedněte si na sedačku a pusťte se do něj. Všechny stresy dne se pomalu začnou rozpouštět. K tomu si vychutnejte šálek voňavého čaje.

3) chvilka o samotě

Snažte se najít alespoň chvilku klidu. Místo o samotě, kde se budete moct zhluboka nadechnout, zavřít oči a na nic nemyslet. Nemocné děti přenechte na moment partnerovi a napusťte si horkou vanu. Přisypte do ní levandulovou sůl a zapalte svíčku. Po koupeli se zabalte do nahřátého županu a uvidíte, že ven z koupelny budete vycházet v úplně jiném rozpoložení, než v jakém jste do ní vcházela.

4) spánek

I když se vám v hlavě honí tisíc myšlenek, nejlepší co můžete udělat je, sepsat si je na papír a zalézt do postele. Tělo spánek potřebuje, aby se zregenerovalo, nabralo sílu a zpracovalo všechny informace předešlého dne. Chcete-li se druhý den ráno probudit svěží, neponocujte. Před spaním také odložte telefon (vyzařuje modré světlo) a raději si přečtěte pár stran z oblíbené knihy. 

spánek

5) zavolejte kamarádce

Někdy také pomůže pořádně se vypovídat. Všechny trable svěřit někomu, kdo vás dobře zná a můžete mu vše svěřit na rovinu. Nalijte si večer s partnerem sklenku červeného a mluvte. Už jen to, že máte tak skvělého posluchače vám zlepší náladu. A pokud doma partnera nemáte, vezměte telefon a zavolejte kamarádce.