Chystáte se podnikat, ale nevíte, jak začít? V České republice je nejrozšířenější formou malého a středního podnikání společnost s ručením omezeným (s. r. o.). Společnost s ručením omezeným je typ obchodní společnosti, který je samostatným právním subjektem. Každá takováto společnost musí vlastnit svůj obchodní název, identifikační číslo a sídlo, které může být jen jedno. Poboček a provozoven však může vlastnit tato společnost více.

V případě, že podnikáte sami, nemáte do začátku dostatečný kapitál nebo chcete začít podnikat co nejrychleji, je výhodnější pracovat jako OSVČ. Výhodou OSVČ je také nižší daňová sazba, která činí 15 %.

Podnikání

Založit společnost s ručením omezeným se doporučuje ve chvíli, kdy očekáváte vyšší obraty nebo chcete budovat obchodní jméno firmy. Založit si s. r. o. je výhodné také ve chvíli, pokud plánujete do budoucna vybudování vlastní firmy, jelikož přechod z OSVČ na s.r.o. je velmi složitý proces, který vám zabere spoustu času a úsilí. Daňové sazba u s. r. o. pak činí 19 %.

Podnikání

Samotné založení s. r. o. trvá zhruba od 2 do 6 týdnů, v některých případech však může být doba delší. Společnost můžete založit sami nebo také se společníky. Základní kapitál pak činí 1 korunu, přičemž horní hranice není nijak omezená.A pokud si nevíte rady, jak s. r. o. založit, můžete využít služeb, které společnost s ručením omezeným vybudují za vás. Taková služba zahrnuje vše, co je k založení společnosti potřeba, ať už je to příprava a sepsání společenské smlouvy, ověření dostupnosti názvu, přihlášení společnosti k dani z přijmu a k získání DIČ nebo zápis oboru podnikání do Živnostenského rejstříku. Využít také můžete služeb virtuálního sídla, které vám sníží náklady nejen na kancelář, ale také na zaměstnance, kteří by ji museli obsluhovat. A pokud jste z Ostravy, pak využijte založení s. r. o. Ostrava.