Chystáte se na dovolenou a uvažujete nad tím, že si pronajmete za tímto účelem horskou chalupu? Tato řešení se ukazují jako velmi výhodná zejména pro více rodin s dětmi, a pokud například dobře vycházíte s přáteli a tvoříte seskupení tří rodin v celkovém počtu dvanácti osob, můžete mít pro sebe celou chatu na týden či čtrnáct dnů a můžete ji využívat v podstatě v neomezeném rozsahu.

dívka ve sprše

V horských chalupách bývá běžné zázemí, jaké naleznete v rodinných penzionech, je tu k dispozici kuchyňka, společenská místnost, ložnice, toalety a koupelna se sprchovými kouty, ovšem my bychom vám rádi navrhli sprchování pod širým nebem se solární sprchou. Má to své osobité kouzlo a je to mnohem romantičtější, než se sprchovat uvnitř chaty v uzavřeném úzkém koridoru s vydýchaným a vlhkým vzduchem.

venkovní sprcha

Solární sprchu si postavíte, kamkoli budete chtít, podmínkou je pouze, aby byla přenosná s kuželovým zásobníkem, který slouží zároveň jako podstavec. V zásobníku se voda zahřeje na optimální teplotu již za několik hodin a můžete teplou vodu využívat nejen pro sprchování, ale i pro hygienu před stolováním nebo pro oplachování unavených a zpocených chodidel po celodenní túře.

Jizerské hory

Solární sprchy se připojují k zahradní hadici, a pokud není v místě speciální ventil, je možné vodu čerpat nástavcem na baterii u umyvadla v koupelně. Výhodou přenosných sprch je jejich značná flexibilita, tedy lze je pohodlně přesouvat z místa na místo podle pohybu slunečních paprsků a mít tak k dispozici zdarma ohřev vody pro sprchování a mytí v krásném prostředí zahrady či horské louky za domem.

Využijte příznivého psychologického efektu sprchování v otevřené krajině, kde proudí energie z okolní lesní vegetace, kde je klid a pohoda, a čerstvý horský ionizovaný vzduch. Uvidíte, že vám taková sprcha prospěje mnohem víc, než ta uvnitř chaty.