Vyhněte se silikonům a parabenům

Především je důležité zvolit správné přípravky, které na vlasy budete používat. Volba vhodného šampónu a kondicionéru se odvíjí hlavně od toho, jaký typ vlasů máte. Pokud máte vlasy velmi jemné, pak je vhodné volit přípravky, které nebudou vlasy příliš zatěžovat. Jestliže jsou vaše vlasy suché a polámané pak nezapomínejte na vlasové oleje, které vám vaše kadeře nádherně vyživí. Pro poškozené vlasy je vhodný například kokosový, moringový či arganový olej. Budou se pak lépe rozčesávat a péče o ně bude daleko https://www.dtest.cz/clanek-5304/jak-daleko-sedet-od-televizoru jednodušší.

zdravé vlasy

Vždy je lepší volit produkty s přírodním složením, jelikož kosmetika sama o sobě obsahuje spoustu škodlivých látek, které vašemu tělu vůbec neprospívají. Rovněž je dobré vyhnout se přípravkům obsahující silikony a parabeny, protože ty mohou vlasy nepříjemně zatěžovat a nijak je nevyživují. Kromě správné vlasové kosmetiky je také nutné vlasy pravidelně stříhat, jelikož poté budou vypadat daleko zdravěji a také rychleji porostou.

Dostatečný pitný režim a zdravá strava je základ

Není žádným překvapením, že dostatečná hydratace je velmi důležitá nejen pro správné fungování lidského organismu, ale rovněž pro krásnou pleť a vlasy. Zároveň je nutné věnovat pozornost tomu, co jíte, jelikož strava také významně ovlivňuje vzhled našich vlasů. Pro krásné vlasy je dobré konzumovat dostatečné množství zdravých tuků, které se nachází například v avokádu, oříškách či olivovém oleji.

krásná žena

Jód pro hustou hřívu

Pro hezké vlasy je také nutné konzumovat dostatečné množství stopových prvků, mezi které patří například jód. Ovšem jód většina lidí nekonzumuje v požadovaném množství, proto je vhodné jej přijímat ve formě doplňků stravy, a to v tabletách či prášku. Mořská řasa Kelp je významný zdroj tohoto stopového prvku. Kelp tablety navíc kromě jódu obsahují další důležité vitamíny a minerály, jež jsou důležité nejen pro krásné vlasy.