Vlastnit dodávku se vyplatí jen tehdy, bude-li na sebe vydělávat, anebo půjde o speciálně upravený obytný vůz. A samozřejmě má význam i tehdy, jde-li o sběratelské nadšence, fandy do autoveteránů a obecně pro každého, kdo považuje automobil za svého souputníka a věrného přítele. Z praktického hlediska však většina z nás uvažuje tak, že musí být jeho vlastnictví rentabilní. Není totiž finančně zanedbatelná jeho údržba, technické kontroly, povinné ručení, havarijní pojistky, nemluvě o nepředvídatelných investicích při různých poruchách, defektech či nehodách.

jízda v dodávce

Svépomocné stěhování a vyklízení bytů – v současné době vás stěhovací firma přestěhuje na klíč, dokonce vám i rozebere nábytek, zajistí přepravu obřího televizoru nebo akvária, metrákové palmy a trezorové skříně. V takových situacích si stěží poradíte sami, leda že by to bylo součástí vašeho kulturistického tréninkového plánu. Pokud ovšem nejde o podobné extrémy a hlavně věci v krabicích, snadno demontovatelné skříně a lehké spotřebiče, pak se dá výrazně ušetřit právě tímto způsobem – krátkodobým pronájmem vozu z půjčovny dodávek v Praze. Vyplatí se pro jistotu vlastní pojištění, které proplácí většinu pojistných událostí (ne všechny – to si zjistěte předem). Zavazadlový prostor je natolik velký (možné je vypůjčit i přívěs), takže pak nemusí být stěhování bytu dobrodružnou kovbojkou, jak to bývalo za socialismu s různými kompromisy, např. zahrádkou na střeše, Škodou 1203, multikárou atp.

strom u silnice

Nákupy, rekonstrukce, cestování – pro občasné akce tohoto typu se také může hodit větší vůz. Potřebujete přivézt velké křehčí zboží (laminátovou vanu, toaletu, obkladačky), nákup sazenic stromků, stavební materiál, nábytek a svítidla? Anebo se chystáte s kamarády na výlet, sportovní akci či na dovolenou a chcete být pohromadě? Na tyto otázky pak můžete hledat odpověď v souvislosti s pronájmem takového vozu.