Říká se, že ráno dělá den a v mnoha případech tomu tak opravdu je. Někteří lidé se sami od sebe budí v dřívějších hodinách a brzké ranní vstávání pro ně není žádný problém. Avšak na druhé straně je zde spoustu lidí, kteří se s každým zazvoněním budíku velmi trápí a teplá vyhřáta postel se jim tedy opouští velmi špatně. Pokud se řadíte do druhé skupiny lidí, kteří jsou spíš nočními sovami než ranními ptáčaty, pak nezoufejte! Brzké ranní vstávání se lze naučit stejně jako mnoho jiných zvyků v našem životě. Naše rady vám navíc pomohou nastartovat váš den tím správným způsobem, takže již před obědem budete mít spoustu práce a úkolů za sebou!

ranní vstávání

Zařaďte do své ranní rutiny pohyb

Může se jednat o jakýkoli druh sportovní aktivity. Skvělou volbou může být například jóga či lehké protahování. Jestliže máte rádi dynamičtější sporty, pak si ráno ještě před snídaní běžte zaběhat. Vámi preferovaná sportovní aktivita vám zabere pouze pár minut, ale naprosto změní váš den! Věřte, že již po pár minutách sportu se bude cítit daleko probuzenější a čilejší. Dalším velkým benefitem je lepší nálada díky endorfinům. Není nic lepšího než začít nový den s čistou hlavou a na pozitivní vlně.

Dobrá snídaně jako motivace

Pokud máte hned po ránu chuť na jídlo, pak může vidina skvělé a chutné snídaně dobře posloužit jako motivace pro brzké ranní vstávání. Pokud vstanete včas, pak si můžete snídani v klidu a pohodě vychutnat, jelikož na její konzumaci budete mít více času.

klíčky ke konzumaci

Co si na začátku nového dne dopřát? Zde především záleží na vašich preferencích. Lidé se obecně dělí do dvou skupin a to na příznivce sladkých nebo slaných snídaní. Skvělou volbou mohou být například vejce na tvrdo s avokádovým toastem, ke kterým můžete rovněž přidat microgreens Nakliceno. Takováto snídaně je perfektní pro start do nového dne, jelikož vás zasytí na dlouhou dobu a vy se tak nebudete v dopoledních hodinách potýkat s výkyvy hladu či nejrůznějšími chutěmi. Díky tomu budete daleko více produktivní.