Začalo se to pomalu objevovat, nejdřív ve velkých státech za mořem, pak i v těch menších, nejdřív ve velkých společnostech a nakonec i v malých obchodech. Je to záležitost poslední doby, kdy začal být hodně v módě zdravý životní styl, ale vážně zdravý. Začalo se mluvit o poruchách příjmu potravy, najednou už nebyli nemocní jen ti obézní, ale i ti vyhublí. Začalo se prosazovat, že stejně jako není krásná obezita, není krásná ani podvýživa a právě s velmi vyhublými modelkami se v módě setkáváme velice často.

módní přehlídka

Lidé se začali ozývat s tím, že se jim to nelíbí. Nelíbí se jim to, že nám agentury ,,tlačí“ do hlavy, že právě tohle je ta krása a nic jiného. V minulosti měli právě proto lidé tendence snažit se vypadat co nejvíc jako tyto modelky. Teď se ale ozvali ti, kteří nejsou vyhublí, ba naopak, ale co se mají takoví rádi a co jsou se sebou maximálně spokojení. Začali prosazovat, že do módy patří i lidé jejich typu postavy. A povedlo se to, dnes se již můžeme setkávat v obchodech s figurínami, které reprezentují oblečení ve větších velikostech.

 Jenže nedávno se začaly objevovat manekýni vyloženě obezní. A tehdy spoustě lidí stoupla do hlavy otázka, zda to byl správný krok. Na jednu stranu jistě není nutné nikoho diskriminovat, nikomu se posmívat, nikdo by se za svůj vzhled neměl stydět jen proto, že se někomu jinému nelíbí. Ale když jsme se setkávali s vyhublými modelkami, měli tendenci lidé tohle považovat za dobré a měli větší snahu se v tomto ohledu o sebe víc starat. Jak to ale bude teď? Když si začne svět víc zvykat na to, že velikosti začínající několika x jsou vlastně v pořádku? Možná by se dala najít nějaká zlatá střední cesta. Pokud by se figuríny a modelky prezentovali ve středních velikostech, například M/L, ne v XS/S ale ani v XXL/XXXL,  lidé by viděli co znamená ,,vypadat normálně“ a nevrhali by se po hlavě do šílených diet, aby co nejrychleji zhubli a nebo se nezačali cpát fastfoodem, aby naopak nabrali, a měli by zdravější názor.
figuríny v obchodě

Bohužel si kolikrát ani neuvědomujeme jak nás tyto ,,maličkosti“ můžou ovlivnit a pokřivit nám náš vlastí zdravý názor. Uvidíme sami jak toto dopadne a kam se to posune, jen nedovolme, aby nám to až příšliš stouplo do hlavy.