Je to internetová stránka, která zprostředkovává svým uživatelům pohledy z celého světa. Jak že to dělá? Registrace je velmi jednoduchá. Pokud chcete dostávat psaní musíte nejdřív nějaký poslat. Web vám vygeneruje adresu a unikátní “post ID” což by se dalo přeložit jako “poštovní kód”
No a potom už jen koupit pohled, známku a psaníposlat do světa. Na pohlednici napíše váš Post ID a toto číslo později opíše majitel vašeho poslaného dopisu. Web zásilku určí jako odeslaný a přijatý a předá vaši adresu dalšímu uživateli. A za několik dní můžete dostat pozdrav z jakéhokoliv zákoutí celého širého světa.
postcrossing hobby
Postcrossing není nijak drahý, ale zrovna levný také ne. Někdy zakoupené známka například do Ruska nebo do Číny vyjde na pěknou částku, ale na druhou stranu to stojí za to, že nějaké jiné lidské bytosti uděláte radost, ne? Samotná registrace na webu je samozřejmě zadarmo.
Co tam psát? Cokoliv chcete, pokud to nebude vulgární nebo nenávistné. Můžete sdělit informace o sobě nebo o své zemi. Podle profilu uživatele, kterému budete psát můžete zjistit co ho zajímá nebo jaké obrázky by chtěl na své pohlednici. Většina postcrosserů upřednostňuje podívat se na vaši zem nebo město.
razítko na pohlednici
Ale pozor na odeslání psaní máte jen omezenou dobu, a to konkrétně šedesát dnů. Po uplynutí této doby se přesunete do “expired” Ale nebojte, pokud jste poslali dopis, který cestuje déle než tuto určenou dobu, ale dojte k majiteli v pořádku, může ho onen uživatel registrovat během celého roku od doručení. Poté bude psaní smazáno z databáze webu.
Můžete poslat najednou až pět pohlednic. Na dopis nemusíte psát svou adresu, protože adresátovi nebude k ničemu, další dopis dostanete od někoho jiného ne od tohoto člověka.
Poslední milé gesto, které ještě můžete učinit je poděkovat na svém psaní pošťákům, které vaši zásilku doufejme v pořádku doručí a už nezbývá nic jiného než kontrolovat poštovní schránku.