Jistěže se dá usmívat a zuby při tom neukázat, ale to je jen náznak úsměvu. Pokud máte zuby hezké, proč se nesmát naplno. Já si vzpomínám, že třeba moje bábi nemohla, protože by jí zuby spadly do kávy.

V dnešní době moderních postupů by se jí to stát zcela jistě nemohlo. To jen kdysi dávno bylo uchycení umělých zubů tak zvaně na háčky a tím si chrup, tedy ten umělý dělal, co chtěl. Netuším, zda se ona technika ještě někdy v nouzi používá.

U zubaře

V každém případě je lépe se o zuby starat. A to pořádně a pravidelně, nejen jednou měsíčně přejet kartáčkem sem a tam. Pokud to takto děláte, nečiníte dobře a ono vás to přinutí vyhledat nějakého dentistu. Zubař z Liberce by vám o tom všem mohl barvitě vyprávět. Chodí k němu totiž spousta lidí dost pozdě. A zanedbaný chrup se pozná i laicky, na to není třeba odborníka.

Dentista vás také naučit, jak si zuby čistit správně, že bezduché šmidlání do stran je jaksi skoro bezvýznamné, tím se nedostanete do mezizubních prostor, kde je nejvíce toho, co chrupu škodí. A to musí pryč, žádné bakterie tam nemají co děl. Ty pak totiž nahlodávají zubní sklovinu, systematicky ji narušují, bouchají do ní kladivy a vrtají ručním nebozezem. A proto pak zub bolí a musí se vyhledat lékař, aby to vše řádně vyčistil a uvedl zase zpět do normálního stavu.

kartáčky na zuby

Nu, a právě zubní lékař z Liberce může být ten pravý pro vás, ten, který vás bude zachraňovat, když se dostavíte až příliš pozdě. Nebojte se, nebude vám nadávat, ani vás nějak mučit, prostě jen provede zákrok a pozve si vás na další návštěvu. Většinou totiž napoprvé jen odstraní základní příčinu, zub samotný se opraví až na druhé návštěvě. Proč, to nevím, ale vy se můžete klidně otázat.

Váš zubní lékař vám na dotazy milerád odpoví a vždy přidá několik moudrých rad, které byste to rozhodně měli brát vážně. Když tak učiníte, postačí vám pak jen kontrolní návštěva dva krát do roky a stále budete mít chrup, že by se za něj nemusel stydět ani žralok.