Malé kluky od malička přitahují bagry, traktory a podobná technika. Nemít na pískovišti bagr, se kterým se dá nabírat písek, tak to je zábava poloviční.

Bagry máme na těžkou práci a jejich služeb využíváme s oblibou všichni. Ať už se jedná o vykopání základů pro dům, nejrůznější výkopy pro potrubí, kanalizaci. Ale i stavby nových cest nebo čistění koryt řek. Bagr a jeho síla, to se s člověkem nedá srovnávat. Ale ne vždy, když potřebujeme vykopat díru můžeme použít bagr. Bagr to je obrovská síla, ale takový velký stroj, který potřebuje kolem sebe prostor jak na práci, tak ale také v podobě příjezdové cesty, a to se ne vždy dá realizovat.

bagr

Máte rodinný domek, malou zahradu a rádi byste si pořídili zapuštěný bazén do země, nebo třeba vířivku. Jenže bydlíte například v řadovce, mezi sousedními domky máte betonové ploty a na zahradu se dá projít jedině přes dům? No na takovou zahradu bagr nedostanete a v případě, že chcete na zahradě vykopat jámu pro zapuštění bazénu nebo vířivky, musí přijít na řadu krompáče a lopaty. Ale nezoufejte! Máte-li například bolavá záda anebo vás příroda neobdařila velkou fyzickou silou, můžete si na ruční výkopové práce najmout šikovné pracovníky, kteří vám přijdou jámu vykopat.

bagr

Zatímco vy se budete koukat s kávičkou v ruce, pracovníci najaté firmy si donesou vlastní nářadí, vyměří si potřebný prostor pro jámu, jámu vykopou, a ještě vás zbaví vykopané zeminy, pokud pro ni nemáte vymyšlené využití. Zkrátka, nemusíte se vůbec o nic starat, nemusíte se zašpinit a udělat si mozoly na rukou a na zahradě vám vyroste jáma, do které vám pak přesně zapadne nový bazén. Tam, kam se nedostane bagr, musí nastoupit kopáč s krumpáčem, vyhrnout si rukávy a máknout si. Pokud nejste dostatečně zdatní, nebo se vám jednoduše jenom nechce, najměte si firmu, která provede ruční výkopové práce za vás.