Rekonstruujete váš stávající byt? Tak rozhodně dříve nebo později budete možnost pořízení závěsů řešit. Stejně dobře se obejdete i bez nic, záleží jenom na vašich preferencích a financích, které máte na přestavbu interiéru vymezenou. Ať už se rozhodnete pro závěsy v interiéru nebo raději zvolíte variantu bez, rozhodně neuděláte ani v jednom případě chybu. Dnes vám dáme pár užitečných rad, které vám pomohou při rozhodování.
 stažený závěs
Proč si záclony a závěsy do interiéru pořídit?
Jedním z hlavních faktorů, proč se se lidé rozhodnout pořídit si závěsy a záclony do bytu je fakt, že díky nim interiér vypadá daleko útulněji a jemněji. Jedná se o velmi dekorativní záležitost, můžete si tak vybrat z mnoha barevných variací, vzorů a střihů, záleží jenom na vašem vkusu.
 
Další výhodou je, že fungují jako jakási zábrana před zvědavými pohledy kolemjdoucích a sousedů, což oceníte hlavně v případě, že bydlíte v přízemí a okna vedou směrem na ulici. Pro někoho už jsou závěsy natolik přirozenou součástí jejich domova, že si bez nich svůj byt nedokážou představit.
 
Závěsy oceníte hlavně na jižní straně, kdy vám v létě do oken pere sluníčko a celý interiér otepluje, ale stejně tak v noci, kdy chrání přítmí v ložnici před oslnivým světlem pouliční lampy z ulice. Lidé, kteří trpí špatným spánkem, velmi ocení blackouty, což jsou závěsy, které vám zajistí absolutní tmu v místnosti. Nemusíte se tak bát, že by vás ráno probudilo sluníčko nebo jste večer nemohli usnout kvůli přesvětlené ulici. Tyto závěsy se velmi často využívají v hotelích a podobných ubytovacích zařízeních, nicméně už je můžeme najít i u spoustě lidí doma. I zde si můžete vybrat z mnoha materiálů, barev a vzorů.
 květina mezi závěsy
Proč se jim raději vyhnout?
Jedná se o velmi snadný lapač prachu a pro alergiky by pak nemusely být ideální volbou. V tomto případě raději zvolte žaluzie, které zastávají stejnou funkcí a přitom jsou daleko jednodušší na údržbu.