Jestliže hledáte pohodlnou a krásnou postel do vaší ložnice, pak sáhněte po posteli z masivu 180×200 cm, která uspokojí i ty nejnáročnější uživatele. Jistě se vám bude na první pohled líbit, a když si ji vyzkoušíte, tak se do ní prostě zamilujete.
Masivní dřevo je ideální materiál pro výrobu nábytku, především postelí, a to hned z několika hledisek.

postel s polštáři v pokoji se závěsy a chlupatým kobercem

Za prvé se jedná o poctivý materiál, o skutečné dřevo, tedy přírodní materiál s velkou přidanou hodnotou. Na rozdíl od dřevotřísky, kterou tvoří slepený dřevěný odpad (a proto je také tak levná), tak masivní dřevo není ničím jiným než poctivým kusem přírodního dřeva, který do vašeho domova vnese vůni a svěžest přírody.
A nejen to, poctivé dřevo, ať už sáhnete po libovolném druhu dřevin, je naprosto zdravotně nezávadné. Ideální proto je, když jej necháte ošetřit pouze nátěrem bezbarvého laku, ovšem pokud vyznáváte nějaké konkrétní barvy, ani moření není velký problém. V každém případě můžete počítat s tím, že když si domov vybavíte nábytkem z masivního dřeva, tak se z něj nebudou uvolňovat žádné škodlivé výpary – a něco takového se například o dřevotřísce rozhodně říci nedá. Takže z takového poctivého nábytku vás v žádném případě hlava nerozbolí.

modern postel

Nicméně masivní dřevo není jen odolné, pevné a typické svou dlouhou životností. Ono je také na pohled velice krásné – tím spíše, pokud si zvolíte jeho přírodní variantu ošetřenou pouze bezbarvým lakem. V takovém případě na něm budou dobře patrné letokruhy, které budou postupem času zlátnout a vůbec celkově bude barva dřeva stále intenzivnější, více medová. Konkrétní barva dřeva vždy závisí na tom, jaký druh dřeviny zvolíte, nicméně můžete se vždy spolehnout na to, že dřevo stárne do krásy a právě díky jeho postupným proměnám se vám nikdy neokouká.
A jestliže chcete ušetřit, tak si zvolte třeba postel z masivu 180×200 cm vyrobenou z borovice, což je kvalitní, ale zároveň poměrně levný materiál.