Kruhy pod očima jsou nevzhlednou parádou, po které asi nikdo netouží. Jenomže se nevyhýbají snad nikomu. U někoho jsou téměř na denním pořádku, u jiného se objeví zřídkakdy. V každém případě je dobré vědět, kde se berou a jak s nimi co nejúčinněji zatočit.
nalíčené oko
Kruhy pod očima jsou ve většině případů důkazem, že jste prožili probdělou noc. Ale nejen nedostatek spánku vám zanechá tmavé skvrny, které se pak snažíte v koupelně všemožně zamaskovat. Velkou roli totiž také hrají genetické předpoklady, špatný životní styl, alergie či nedostatečná péče o pokožku. Příčinou však také může být začínající nemoc. A protože je oční okolí nejcitlivější partií na vašem těle, je vždy o něco křehčí, citlivější a zranitelnější. Ať už ale kruhy pod očima vznikly jakkoliv, určitě chcete vědět, jak se jich co nejrychleji zase zbavit.
jít spát
1.       DOPŘEJTE SI DOSTATEK SPÁNKU
Únava a nevyspání bývají zásadní příčinou kruhů pod očima, proto nepodceňujte dostatečnou dávku spánku. Snažte si nastolit pravidelný spánkový režim. Noční regenerace vaše oči prozáří.
2.       OMEZTE KÁVU A ALKOHOL
Kofein a alkohol hydratuje organismus, a kruhy pod očima jsou pak více nápadné. Pokud si kávu či alkohol nechcete odepřít, pijte k němu alespoň dostatek vody.
3.       JEZTE VITAMÍNY
Konzumací ovoce a zeleniny si zajistíte dostatečný přísun vitamínů, které jsou pro krásnou pleť nezbytné.
4.       NASAĎTE KOSMETIKU
Jestliže vás trápí kruhy pod očima, zkuste před samotným líčením nanést oční sérum s chladivým efektem, který nechte chvíli působit. Poté naneste přípravek se zesvětlujícími látkami, přes který teprve naneste korektor, který by ale měl být o tón světlejší než přirozená barva vaší tváře. Vaše dílo pak zafixujte pudrem.
5.       KRUHY HLÁSÍ NEBEZPEČÍ
Za vznikem kruhů pod očima může být nejrůznější onemocnění. Pokud se kruhy zhoršují, je to varovný signál. A pokud se vám k tomu náhle vyskytnou nějaké zdravotní problémy, nepodceňujte je a obraťte se na svého lékaře.