Když se člověk někam stěhuje, rozhodně vybírá vhodný pozemek. V dnešní době je vlastně jedno, jaký pozemek to je, moc toho není na výběr, protože se všude zvedla cena a lidé využívají i pozemků, které po někom zdědili jen aby mohli alespoň trochu ušetřit. Je jedno, jaký je, kde je, ale hlavní je, že nějaký je a že je v našem vlastnictví a můžeme nějakou část peněz ušetřit, i když je to jen malý zlomek. Zde je ale řeč o stěhování do domu. Pokud se bavíme o stěhování do bytu, vybíráme podle toho, jak byt vypadá a kde se nachází. Také jestli je vhodný pro naše podmínky (počet lidí v bytě, zvířata a podobně).

betonový plot

Rozhodně nikdo nikdy nevybíral místo svého budoucího pobytu podle sousedů, vedle kterých bude v budoucnu bydlet. Kdybychom takto mohli místo bydliště vybírat, určitě bychom chtěli vrátit čas a využít této příležitosti, protože ne všichni jsme měli možnost chytit dobré sousedy, kteří nám budou náš život na novém místě zpříjemňovat. Bohužel, takhle to funguje a sousedy si člověk opravdu nevybere. Lidé jsou různí, a tak jako si se sousedy můžeme sednout, taktéž si s nimi rozumět nemusíme. A musíme si uvědomit, že pokud oni nám přijdou divní a hrozní, i my jim stejně takto hrozní a divní můžeme přijít, je tu možnost, že je to oboustranné nebo dokonce naopak.

plot

Ale tím se teď nebudeme zatěžovat. Řekněme si, že jsou naši sousedé šíleně otravní lidé. Sledují každý náš pohyb a nenechají nic, co by jim uteklo, protože jsou tak zvědaví, že si nemůžou pomoci a musí hold sledovat všechno, co děláme. Takové lidi nemá nikdo rád (pokud zrovna nejste vy takoví lidé) a každý se jich chce nějak zbavit. Pokud žijete v bytě, nemáte to zas tak jednoduché. Pokud ale žijete v domě, máte z části vyhráno. Můžete se totiž od vašich sousedů naprosto distancovat a odstřihnout pomocí betonového plotu, díky kterému na vaši zahradu už neuvidí a vy budete mít klid navěky věků!