V roce 2007 představila americká firma Apple svůj první iPhone. Šlo o revoluční telefon, který si velice rychle našel příznivce po celém světě. V této době jsme mohli znát telefony klasické, s displejem a tlačítky, a dotykový iPhone disponoval jen pěti tlačítky. Displej byl barevný, a na svou dobu opravdu velký, měl skoro 3,5“ úhlopříčku. Okamžitě se stal hitem, a to hlavně díky své propracovanosti. Operační systém byl velmi stabilní, a proto si jej oblíbili lidé pro svou práci. Stal se ikonou napříč povoláními.

Šílenství pokračuje
Od roku 2007 představil Apple další modely iPhonu. Po prvním modelu přišel na řadu iPhone 3G, a poté 3GS. Designově se moc tyto modely nelišily, a operační systém vypadal zcela odlišně, než jak jej známe dnes. Poté přišel na svět model 4, 4S, a mezi novější patří iPhone 5 a 5S. zde už vidíme posun v designu, hardware i software je velmi propracovaný, a telefon dostal označení nejlepší telefon, jaký kdy Apple vyrobil.

Inovace
V současné době koupíme model 5SE, který je designově totožný s modelem 5S, má jen lepší software. Apple nabízel i model 5C, který byl totožný s 5S, jen měl plastový kryt. Následoval iPhone 6 s 6S, oba už i ve větší velikosti Plus. Zároveň se tyto modely dočkaly i inovace v oblasti designu a staly se opět prodejními hity.

Současnost
Letos přišel Apple s novým telefonem, iPhonem 7 a 7 Plus. Rozdělil fanoušky Applu na dva tábory – na ty, kteří si jej okamžitě běželi koupit a jsou z něj nadšení, a na ty, které zklamal. Jako majitelka iPhonu 4, 5S a nyní 6S Plus se neřadím mezi ty, kteří by po novince ze Sillicon Valley toužili. Hlavní nevýhodu vidím, stejně jako spousta jiných fanoušků Applu, v absenci jack konektoru. Namísto jacku a klasických sluchátek dostaneme bezdrátová sluchátka, která bude velice snadné ztratit. Někteří fanoušci je vítají, jiní ne.

Za kolik?
Modelovou řadu 5 koupíte nové za méně než 10 000,- Kč, 6,6s do 17 000,- Kč v závislosti na kapacitě paměti. Apple nabízí úložiště od 16 GB do 256, a samozřejmě platí přímá úměra – čím více paměti, tím více peněz. Modely s označením plus seženete okolo 22 000,- Kč. iPhone byl vymyšlen především jako stroj pro práci, okouzlí vás ale i jako zábavní telefon. Jeho obliba i přes občasné přešlapy firmy stále stoupá, o čemž svědčí pravidelně vyprodané modely, které vstupují na trh.