Stále kupujete každý měsíc nový kartáček, protož je opotřebovaný. Nemá štětinky ve správné poloze a špatně Vám čistí chrup. Je to každou chvíli to stejné a zase ho musíte vyměnit za nový. Výběr stejné tvrdosti štětinek, na který jste zvyklí. V dnešní moderní době už to dělat nemusíte. Existují elektrické zubní kartáčky. Ty se taky opotřebuji, ale není to tak časté jak u běžných kartáčků. Mají spoustu výhod, o kterých si něco povíme.

hlavice na kartáček

Při koupi elektrického kartáčku máme výhodu, že jsou v balení i náhradní nástavce neboli hlavice. Ty jsou barevně odlišeny, takže každou hlavici může používat jeden člen rodiny. Tělo kartáčku nám postačí jedno pro všechny nástavce. V příslušenství máme nabíječku, ultrazvukový pouzdro na čištění hlavic.

zubní kartáčky

U různých typů jsou nabíječky uspořádány odlišně. Do některých se kartáček postaví a nabíjí se. Jiné mají nabíjení přizpůsobeno jinak. Hlavice kartáčků mají buď kulatý, nebo oválný tvar. Většina odborníků prosazuje kulatý tvar za lepší. Je lépe přilnavý na jednotlivé zuby a obejme štětinami celý zub. Dostane se do mezizubí chrupu. Kartáčky jsou vybaveny funkcí regulace tlaku. Většinou barevným znázorněním červené barvy. Při přílišném vyvinutí tlaku na zub se kartáček rozsvítí a tím nás upozorní na špatné čištění chrupu. Stejně tak jsou kartáčky nastaveny, aby nám ukázali přesnou dobu pro čistění. Ať už světelnou signalizací nebo vibrací. Tyto funkce pomáhají pro správné čištění.

Zajímavostí jsou ultrazvukové komůrky, kam se hlavice kartáčku vloží a proběhne jejich čištění. Toto vybavení není součástí každého setu. Rozhoduje o tom cenová relace, která se pohybuje od pětiset korun do osmi tisíc. Tyto kartáčky jsou moderní a doporučuje je spousta odborníku. Je to, ale na Vás je odzkoušet. Každý je nesnese. Někteří mají příliš citlivé zuby a vibrace jim nejsou příjemné.