Věnujte pozornost samotné jízdě – vypůjčit si dodávku v půjčovně dodávek Praha pro stěhování není nikterak obtížné. Pokud zvolíte solidní firmu, která na vás nezkouší nějaké triky a právní kličky, a objasní vám všechny body smluvního ujednání, máte jasnou představu o podmínkách pronájmu. Obtížnější je již samotný proces řízení vozidla a průjezd ulicemi, třeba v průběhu stěhování. Pokud se jedná o venkovskou oblast, máte kolem sebe dostatek prostoru a doslova volné ruce při manipulaci s břemeny a jejich transportem. Odlišná je však situace ve městě, tam musíte dbát nejen dopravních předpisů, ale hlavně používat selský rozum. Vyhýbejte se kolonám, dopravním uzavírkám, nepřehledným úsekům, plným parkovištím atd. Při troše snahy lze předem vybrat vhodnou trasu s pomocí mapy a navigací a raději ujet více kilometrů, než zbytečně riskovat stres a případnou nehodu.

dálniční provoz

Parkování – úskalí dodávek – parkovací zóny a obsazená místa dokážou zaskočit i při řízení osobního vozidla, což teprve s velkou dodávkou. Například v Praze je vhodné zajistit parkovací prostor předem na příslušném odboru dopravy. Dalším úskalím je pro nezkušené řidiče couvání a odhad vzdálenosti. Proto se také mnohdy vyplatí rezervovat vůz i s řidičem, kdy máte doslova po starostech. Nezapomínejte však, že o tyto služby bývá hlavně v létě velký zájem, a že mohou být vozy rezervovány jinými zájemci.

jízda v zimě

Nákladový prostor – před zapůjčením vozu byste měli zhruba znát objem stěhovaných věcí a podle něj se rozhodnout o velikosti nákladového prostoru. Ten lze navýšit i přívěsným vozíkem a tím pádem snížit počet jízd. Nezanedbávejte tuto pasáž, proveďte předběžnou kalkulaci – porovnání nákladů při zapůjčení menšího vozidla a většího s vozíkem versus faktory spotřeby pohonných hmot a času potřebného k pronájmu vozidla. Přesná kalkulace může ušetřit i stovky korun.