Důvodů, proč navštívit zrovna Švédsko je mnoho. Mezi největší ovšem patří příroda. Tato země je pojmem pro přírodu. Dovolená, kdy sedíte na břehu jezera a kolem vás lítají ptáci, sovy a v noci netopýři? Procházky po místních lesích patří mezi další oblíbené aktivity turistů ale i místních. Kdo by přeci nechtěl zahlédnout losa nebo stádo sobů!chalupa, krajina
 
Švédsko je taktéž přezdíváno jako země rybářů. Na chytání ryb sem zavítá několik tisíc rybářů do všech koutů země. Nejpopulárnější rybou zde je losos, kterého si může chytit sad každý v krásných říčkách, kterými tato země dominuje.
 
Když odvrátíme oči od rostlin a živočichů, dostaneme se také ke sportu. Kromě turistiky je zde populární lyžování a bruslení. Švédští hokejisté patří dlouhodobě mezi nejlepší na světě a také tento sport zde patří mezi nejpopulárnější. Další populární aktivitou je kanoistika nebo rybolov, který jsme již zmiňovali dříve.
 
Voda v této severní zemi je sice studená, ale otužilejší se zde vykoupají bez problémů. Některá jezera jsou mělčí, tudíž i voda je v některých teplejší.
 
Pojďme se ale přesunout k měně a cenám ve Švédsku. Stále nepřijala tato země euro, a tak měnou zde je švédská koruna (zkratka SEK). V poměru se českou korunou je 1 SEK = 2,40 CZK. Ceny jsou oproti naší zemi přibližně trojnásobné, ať se jedná jak o ubytování, tak restaurace. Naopak však oblečení zde jde sehnat za poměrně pěknou cenu, pokud vezmeme v potaz, že Švédi si potrpí na kvalitu. Potraviny jsou zde velmi kvalitní.polární záře
 
Pokud pojedete do této skandinávské země, nezapomeňte, že o svátkách je všude zavřeno, toto pravidlo se nevztahuje pouze na obchody ale samozřejmě také na muzea, představení, památky atd. Z navštívení ovšem určitě stojí jejich světoznámé rybí trhy, kde najdete ryby jak uzené, tak čerstvé. Mezi další oblíbené trhy patří bleší trhy.