V prvé řadě je nutné brát v potaz, zda-li má samotná událost předepsaný dress code. Pokud je pro ženy stanovena dlouhá večerní róba, pak není co řešit. Složitější je to však se společenskými událostmi, kde není přesně stanoven doporučený oděv. V tomto případě je nejvhodnějším řešením zvolit raději více slavnostní šaty, tedy dlouhé. Předejte tak nechtěnému faux pass.

žena v zelených šatech

Typ vaší postavy

Jestliže ples, na který se chystáte, není natolik slavnostní, aby vyžadoval dlouhé šaty, potom je pro vás rozhodující typ vaší postavy a samozřejmě vaše preference. Velice vysoké ženy si mohou dovolit téměř všechny délky šatů, naopak ženy menšího vzrůstu by s vybíráním měli být malinko obezřetnější. Pokud budou vaše šaty končit v půlce lýtek, bude vás tato délka opticky zmenšovat. Daleko vhodnější variantou budou šaty končící pod koleny nebo šaty dlouhé až po kotníky.

modré šaty na schodech

Tato zažitá pravidla jsou ovšem jen pouhá obecná doporučení. Nejdůležitější je abyste se vy sama cítila v šatech pohodlně a sebevědomě, jen tak totiž opravdu zazáříte. Plesové šaty praha nabízejí opravdu široký výběr společenských i svatebních šatů, takže si vyberou jistě i ty nejnáročnější zákaznice.

Nezapomeňte sladit doplňky

K vybraným šatům nezapomeňte zvolit vhodné doplňky. Jestliže jsou šaty, které obléknete, jednoduché a minimalistické, nebojte se výrazných šperků. Naopak pokud jsou vaše šaty samy o sobě výrazné, zvolte pouze jemné náušnice či náramek.

Na večerní události se doporučují boty s uzavřenou špičkou. V poslední době se však toto pravidlo pomalu mění a uvolňuje. Pokud tedy zvolíte boty na podpatku s otevřenou špičkou, nešlápnete vedle. Jestliže nejste na podpatky zvyklá, pak jsou pro vás skvělou volbou boty se širším podpatkem, které jsou mnohem pohodlnější. Mějte však na paměti, že tato varianta není natolik elegantní.