Přišla vám pozvánka na svatbu a marně si lámete hlavu s tím, jak se na ni obléknete? Pokud toužíte po tom zazářit, můžete, ale má to svá pravidla. 

Co na sebe, když jdete na svatbu jako host? Na co si musíte dát pozor? 

Máte na stole pozvánku na svatbu, ale vůbec netušíte, jak se obléknout? Nejen ženy by tohle měly pečlivě promyslet, ale pokud jde žena v doprovodu, je nutné se sladit a zapřemýšlet i nad tím, jak se obleče muž. Při oblékání na svatbu, na kterou jdete v roli hosta, se zamyslete nad tím, kde se svatba koná, jak bude oblečená nevěsta nebo zda náhodou nemají budoucí manželé představu o tom, že by se všichni svatební hosté měli sladit do stejných barev. Jaká jsou pravidla ale v případě, že nevěsta se ženichem žádná zvláštní přání nemají? 

svatební obřad

Tyhle barvy určitě ne! 

U žen jde o barvu šatů, rozhodně by neměla mít žádná jiná žena na svatbě šaty bílé, protože svatební den patří nevěstě a jen ta může mít šaty v bílé barvě, je nesmysl, aby někdo z hostů v tomto ohledu nevěstu napodoboval. Někdy si ale samotní budoucí novomanželé přejí, aby i hosté byli v bílém, to je ale asi jedinou výjimkou. Pokud máte na pozvánce napsáno, že se máte sladit do jedné konkrétní barvy, je nutné to dodržet. Pak můžete volit třeba jen doplňky v dané barvě, když už ne celý outfit. Pokud však žádné takové požadavky na pozvánce nejsou zmíněny, vybírejte šaty ve veselých barvách, nebojte se ani těch zářivých. Kromě bílé byste ale neměly chodit ani zahalení do černé barvy. U mužů pak platí, že i černý oblek by měl být narušen nějakou jinou barvou, třeba světlou košilí a veselou kravatou. 

svatební hosté

Jaká by měla být délka šatů? 

No a délka šatů je asi dalším problémem, můžete mít dlouhé šaty, ale i krátké. Ovšem pozor na to, aby šaty nebyly až příliš krátké nebo neměly moc hluboký výstřih. Na svatbě by každý z hostů měl vypadat elegantně a ne sexy, jako když si vyrazíte na první rande. Navíc nevíte nikdy, kdo všechno na svatbě bude, ale je nutné počítat se staršími členy rodiny novomanželů, i z tohoto důvodu je nutné držet se trošku zkrátka. 

Svatby zkrátka patří nevěstám, kdokoliv, kdo je na svatbu pozván, ale musí být také jako ze škatulky. Jen si dejte pozor, abyste to nepřehnali.