Hlídáte si svou postavu, a proto byste ocenili jednoduchý ukazatel toho, že je vaše postava v pořádku? Pokud vám záleží na tom, abyste se cítili dobře, ale k tomu byli zdraví, pak je jasnou volbou sledovat Body Mass Index. O co vlastně jde? Jedná se o jednoduchý ukazatel toho, jak na tom je vaše postava. Jednoduše je totiž možné pomocí dvou čísel, respektive na základě výšky postavy a hmotnosti postavy, zjistit, zdali trpíte nadváhou, obezitou, podvýživou, anebo zdali máte zcela normální zdravou postavu.

štíhlé bříško

Proč se zajímat o BMI?

Abyste pochopili význam tohoto ukazatele, je třeba myslet na to, že jde o index, který má smysl jenom pro osoby běžného vzhledu. Vrcholoví sportovci, a to zejména tvrdě posilující, se totiž mohou ze zdravých limitů tohoto indexu velmi jednoduše vzdálit. Proto je třeba mít na paměti určité odchylky, a pokud přijdete na to, že vám vychází index nadváhy, pak není třeba ihned propadat panice. Důležité je konzultovat celkovou kondici těla, neboť někdy tuky nejsou to, co dělá hmotu těla. Mnohem častěji to bývá zadržená voda, která může někdy působit ještě hůře než právě tuky. Od toho jsou tu specialisté, kteří vám jasně řeknou, co je na vašem těle špatně, a co naopak měnit nemusíte.

Kde se nejčastěji lidé pohybují?

V základě je možné rozdělit BMI BMIkalkulacka.cz do několika různých skupin. Jednak to jsou skupiny, které svou váhou představují komplikaci z hlediska podvýživy, jednak to jsou také postavy s vyšší, než je běžná váha. Pak tu jsou osoby s normální postavou, tedy hmotností, která je v normě vzhledem k výšce postavy.

důkaz nadváhy

Mohlo by se zdát, že problém představují zejména lidé s nadváhou a obezitou. To je pravda, neboť takový stav je velmi nebezpečný a z dlouhodobého hlediska velmi nezdravý. Stejně to však platí i o podvýživě, která ohrožuje zdravý život člověka častěji. Tak či tak mějte kontrolu nad svým tělem, a neváhejte si k tomu pomoci i nástroji, jako je tento.